-

Engellilere Destek Ve Yardım Derneği

(ENDES)

HEDEF   : BİR MİLYON ENGELLİ DOSTU


Onlara birer bardak su vermek yerine muhtaç , mağdur engelliler için çeşme yapmak istiyoruz. Bunun için ayda 1 TL veremezmisiniz ? Biz başladık siz de katılın , arkamızdan gelenler milyonlara ulaşacak. (08.04.2016 TARİHİ İTİBARİYLE BU HABERİ 340 KİŞİ OKUMUŞ. BAĞIŞ YAPAN KİŞİ SAYISI 1 )

 Sayın Hayırsever Vatandaşlarımız ,

Hemen her platformda engellilerin sorunlarına yönelik durum tespitleri yapılmaktadır. Sorun için çözüm önerilerinin her biri değerlidir. Bu önemli sorunun çözümüne katkı amacıyla bir sivil toplum kuruluşu olarak “ Engellilere Destek ve Yardım Derneği” kuruldu.

Farklı engel biçimleri ve farklı konulara yönelmiş bir çok dernek var. Biz diğer derneklerden çok daha iyi olduğumuzu iddia etmiyoruz . Sadece soruna ve çözümüne daha farklı yaklaştığımızı düşünüyoruz. Bizi başarılı yapacak olan da bu özelliğimizdir.

Engellilerin yaşadıkları ve karşılaştıkları sorunların önemli bir kısmı çözülebilir sorunlardır, ihtiyaçları karşılanabilir ihtiyaçlardır. Çözüme yönelenlerin bilgili olması yeterlidir.

Sizlerden ; muhtaç , mağdur engelliler için kısa vadeli yardımlar veya tıbbi tedavi , ameliyat masrafı vb. talep etmiyoruz.

     Onlara birer bardak su vermek yerine muhtaç , mağdur engelliler için çeşme yapmak istiyoruz.

 

Bir örnek : deneyimli ve fedakar personelin hizmeti ile 7/24 ömür boyu yemek yiyebileceği ve kişisel bakımlarının yapılabileceği , hizmetin SÜREKLİ ve SÜRDÜRÜLEBİLİR olacağı bir "ENGELLİ BAKIM MERKEZİ " açılmasının ağır engelliler için daha yararlı olacağını düşünüyoruz ve bunu öneriyoruz . Bakım masrafları devlet tarafından karşılanacaktır. Yani ; mağdur özürlülerden ve fakir , yoksul ve muhtaç ailelerinden hiç bir ücret talep edilmeyecektir, tamamen ÜCRETSİZ hizmet alacaklardır.

 

İkinci örnek : Derneğimizin açacağı veya ortağı olacağı işyerlerinde ekonomik yoksunluk çeken engellilerin çalışması sağlanarak üretime katılmalarına , toplum içinde hak ettikleri yeri edinmelerine zemin hazırlanacaktır.

 

Üçüncü örnek : Derneğimizin ulaştığı engellinin içerinde bulunduğu aile yapısı , eğitim durumu , maddi imkanları , kültürel seviyesi , yetenekleri gibi bütün özellikleri tespit edilerek görünen ihtiyaçlarının yanı sıra gerçek sorunlarına ona özel gerçek çözümler üretilecektir. Özür biçimi , özür oranı , ihtiyaçları vb. özellikler dikkate alınarak hazırlanacak proğram ve projelerle sürdürülebilir hizmet modelleri tercih edilecektir.


 

Etkisi kısa olan yardımlar yerine o engelliler için radikal çözümler üretilecektir.

Ayrıca derneğimiz diğer engelli gruplarına ( ör: eğitilebilir zihinsel engelliler , spastik özürlü çocuklar ve diğerleri) destek proğramlarını uygulamayı da planlamıştır. Çalışabilir durumdaki engellilerin işe alınacakları işyerleri açacağız , yeteneklerine de bağlı olarak sanat etkinliklerine ve spora yönlendireceğiz , yeterli düzeye gelenlerin becerilerini kamuoyunun beğenisine sunacağız .

 

Bütün bunlar için manevi ve maddi desteğinize ihtiyaç duymaktayız. İnsanlara bardak bardak su dağıtmak yerine çeşme yapmaya var mısınız ?

 

Sizin de sahip olduğunuz bilgi birikimi , yaşam tecrübenizle engelli insanların durumlarını bildiğinizi , duyarlı olduğunuzu , onlara yardımcı olmak için elinizden geleni yapacağınıza inanıyoruz.

Vereceğiniz maddi desteğin amacına uygun kullanıldığı konusunda tarafınıza ayrıca yazılı ve görüntülü olarak bilgi sunulacağını saygılarımızla arzederiz .


 

                                                                                                                                                             Aydoğan YAŞIT

                                                                                                                                                     . Yönetim Kurulu Başkanı


 

BAĞIŞ İÇİN DERNEK HESAP NO

 Finansbank A.Ş. Ümraniye Sanayii Şubesi

Şube Kodu : 1907

Hesap No: 4559 0682

IBAN No: TR 5500 1110 0000 0000 4559 0682

NOT: ATM’lerden yapılan havaleler için işlem ücreti alınmamaktadır.


 

Etkinliklerimizden düzenli olarak haberdar olmak için bültenimize e-mail adresinizle kayıt olabilirsiniz:        KAYDOL